Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
2016-07-20    Blog, Programowanie, Studia

Jak większość z Was zauważyła, jest to kolejny post po bardzo długiej przerwie. Niestety, posty będą pojawiać się coraz rzadziej, a jest to związane z narastającą ilością moich zajęć.

A wracając do meritum tego postu, to nadeszły wakacje pierwszego roku mojego studiowania. W tym poście chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami na ten temat.

Studiowanie
Tak już wspominałem, dostałem się na studia informatyczne na PW, co było od zawsze moim marzeniem. Rozpocząłem je z wielkim zapałem. Szukałem kół naukowych, poznawałem nowych ludzi oraz starałem się brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach związanych z informatyką.

Przez okres studiowania zapał trochę spadł. Było to związane w większości przez czas, który musiałem poświęcić na przedmioty nie związane z informatyką, takie jak fizyka czy TOISy.

Moim dużym atutem przed studiowaniem była moja wiedza programistyczna, a głównym celem jaki sobie postawiłem były jak najlepsze wyniki z przedmiotu programowania w C. Nie trudno też domyślić się, że skończyłem je z oceną 5.

Pomimo, że nie wszystkie przedmioty przypadły mi do gustu to udało mi się je wszystkie zaliczyć. Niektóre z lepszą oceną, a niektóre z gorszą, ale najważniejsze że mam wolny wrzesień!

Hackathony i inne zawody programisty
O swoim pierwszym w życiu hackhathonie wspominałem już w tym poście. W kolejnych miesiącach brałem udział w różnych wydarzeniach tego typu. Największym z nich był Hack'N'GO.

zawody

Praca
Pomimo dwóch konkretnych ofert pracy na etat doszedłem do wniosku, że jest to jeszcze za wcześnie aby w pełni zaangażować się w pracę. Na pewno odbiłoby się to na moich studiach i innych sprawach życia codziennego, dlatego na razie podjąłem decyzję o nieangażowaniu się w poważną pracę.

Co nie oznacza, że nigdzie nie pracowałem. Swoją uwagę poświęciłem na niezobowiązujące projekty(najczęściej dla studentów) oraz na udzielaniu korepetycji z szeroko pojętej informatyki. Nadchodzący rok również planuję w ten sam sposób spędzić.

Co poza studiami?
Nowe miasto - nowe możliwości. Zaangażowałem się też w rzeczy nie związane z programowaniem, ale o tym może kiedyś napiszę post. Nie zapomniałem również o mojej miłości do sportu. Najwięcej czasu oczywiście poświęciłem siatkówce, co przyniosło mi parę sukcesów takich jak mistrzostwo PW czy mistrzostwo Warszawy w KLS.

Co dalej?
Priorytetem będą dalej moje studia, którym będę chciał poświęcić ciut więcej czasu niż w minionym roku. Chciałbym również dalej rozwijać się w dziale programowania oraz powoli rozpocząć poważne przygotowywania do mojej przyszłej pracy. Oczywiście chciałbym też trochę poświęcić czasu na tego bloga oraz wrócić do zadań SPOJ. A jak wyjdzie to zobaczymy. Na razie są wakacje, a więc czas aby odpocząć od tego całego Warszawskiego zgiełku ;))
Dodaj komentarz:
Nick:
URL(opcjonalnie):