Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
2014-10-12    Blog, Programowanie, Spoj, Sukcesy

Niejednokrotnie już wspominałem o swoich zmaganiach na Spoju. Swoją przygodę rozpocząłem dosyć przypadkowo w czerwcu 2012r. Po zaliczeniu paru programów rozstałem się z nim na ponad pół roku. Po powrocie, rozwiązywałem zadania już nie tylko te najłatwiejsze, ale także nieco trudniejsze.

Z każdą godziną poświęconą na dany problem moje umiejętności zwiększały się i z biegem czasu na prawdę się w to wciągnołem. Niestety, przychodziły też chwile "słabości", przez które nie rozwiązywałem zadań przez parę miesięcy. Jednakże po większych lub mniejszych przerwach dostawałem olbrzymią dawkę motywacji do dalszej pracy.

1)Rozwiązanie wszystkich zadań z kategorii "łatwe"
Mój główny cel od rozpoczęcia przygody na Spoj'u. Nazwa może trochę zmylić, ponieważ oprócz zadań na prawdę banalnych pojawiały się także zadania dosyć trudne. 180 zadań było zróżnicowanego poziomu. Od zadań prostych, które miały po 10tys. rozwiązań aż po takie, które miały jedynie 50 przez 5lat. Mi jednak, udało się je wszystkie rozwiązać!

Adrian Szewczyk Szewy

2)Wejście do pierwszej 100 w ranking ilości rozwiązań spoj
Choć obecnie zajmuję dokłanie 112 miejsce to i tak dla mnie jest duży sukces. Przypuszczam, że jak zacznę rozwiązywać zadania z następnych poziomów mój cel zostanie osiągnięty.

3)Być w pierwszej 200 w rankingu MarioSoft
Tego też do końca nie zrealizowałem, zajmuję obecnie pozycję nr. 221. Jednakże jest to spowodowane tym, że mam praktycznie tylko rozwiązane problemy za 1pkt. Kiedy zacznę robić zadania z wyższych kategorii, wówczas moja pozycja powinna szybko skoczyć do góry.

Adrian Szewczyk Szewy


Podsumowując, uważam te wszystkie osiągnięcia jako wielki sukces. W szczególności ten pierwszy, którym oprócz mnie mogą też się pochwalić nim jedynie 4 osoby. W niedalekiej przyszłości, planuję stopniowo powiększanie umięjętności i rozwiązywanie coraz to trudniejszych zadań. Zastanawiam się także nad rozwiązywaniem zadań engielskich, choć na razie nie mam zbytnio na to czasu. W kolejnych paru postach planuję dodac opisy rozwiązań ciekawych/trudnych zadań.
Komentarze:
2014-10-15 00:28:38 = Szewy
{
Awans w rankingu MarioSoft, obecna pozycja to: 193. Cel zrealizowany :)
}
2014-10-16 18:50:24 = Szewy
{
Pierwsza setka w rankingu ilości rozwiązanych zadań stała się faktem, moje obecne miejsce to: 95
}
2015-07-06 14:02:04 = Nick
{
To kiedy dodasz "opisy rozwiązań ciekawych/trudnych zadań" ?
}
2015-07-08 13:58:32 = Attach
{
Gratuluję.
}
2015-07-09 20:01:43 = Szewy
{
@Attach
Dziękuję ;)

@Nick
Musiałem uporządkować parę spraw w życiu. Matura, rekrutacja na studia itd. W ciągu kilku najbliższych dni powinien pojawić się post podsumowujący ten okres a następnie dodam już posty o Spoju.
}
Dodaj komentarz:
Nick:
URL(opcjonalnie):